Покрівля з металу у формі шашки

07 Травня 2015

Покрівля з металу у формі шашки давно відома в будівельному світі і є чи не єдиним видом покрівлі, яка дійшла до нас, практично не змінившись. Аби влаштувати фальцеву покрівлю у вигляді шашки потрібно дуже добре попрацювати. Самостійно таку покрівлю не влаштувати, так як вона вимагає самого професійного і серйозного підходу. Всі ці особливості і нюанси роблять покрівлю з мідної шашки досить дорогим задоволенням. Зате з фальцевої покрівлі із сталевої шашки можна спорудити покрівлю самих немислимих форм.

Варто зробити акцент, що найпершою почала застосовуватися шашка з міді, в метал став лише її альтернативою (металева шашка виготовляється точно так само, як і мідна). Метал з полімерним покриттям дозволив здешевити фальцеву покрівлю з шашки з застосуванням сталі в порівнянні з її мідним аналогом. Але відзначимо, що сталева шашка практично нічим не поступається мідній.


Шашка із сталі з полімерним покриттям використовується для того, щоб покрити криволінійні поверхні (куполи, абсиди, башти) на дахах, які покриті фальцевою покрівлею такого ж кольору. Крім цього, сталеві шашки можуть застосовуватися й на плоских поверхнях. Шашка нагадує маленькі квадрати або ромби з прямим замком внизу і вгорі зворотним, за допомогою яких шашки з’єднуються між собою. Дана покрівельна конструкція буде герметичною, так як вода направляється «по замку».

Зазвичай шашки мають розмір 21х21 см або 33х33 см, що залежить від розміру рулону і листа сталі (міді). Такі розміри дозволяють істотно знизити витрати металу на виготовлення шашок. Але варто відзначити, що при покритті веж і куполів круглої або конусної форми витрата матеріалів збільшується за рахунок того, що шашка робиться різного розміру: у одному ряду купола в середньому використовується 16, 24 або 32 шашки, які зменшуються з кожною поруч розміщеною (або збільшуються, що залежить від діаметру башточки).

Сталеві шашки
 мають свої незаперечні переваги перед іншими покрівельними матеріалами. Наприклад, вони кріпляться на даху по всьому своєму периметру, що є додатковим зміцненням цього матеріалу (так, шашки вже не зірве вітром). Шашки з міді і сталі можна виготовити будь-яких розмірів і форм, що розширює можливості їх застосування (наприклад, ними легко можна покрити будь-яку криволінійну поверхню). Для виготовлення шашок можна застосовувати будь-які матеріали – мідь, оцинковану сталь з полімерними покриттями, алюміній, алюцинк, цинк-титан.

Рекомендовані статті
Вер
13

Відео: Реставрація Гарнізонного Храму свв. апп. Петра і Павла

 

Приватне підприємство “Володар-маркет” докладає Детальніше

Вер
09

Відео з церемонії нагородження орденом “За розбудову України”

Детальніше

Сер
30

ПП “Володар-Маркет” отримало орден “За розбудову України”

Приватному підприємству “Володар-Маркет” в особі директора Мелети Надії Василівни, Детальніше