Якість мідної покрівлі

07 Травня 2015

До міді у нас відношення особливе. Метал хоч і не дорогоцінний, а все ж таки благородний.. Навіть професія така була в дореволюційній Росії – меднік. Саме міддю на Русі споконвіку – і на віки! – Крили куполи православних храмів. Під благородної патиною мідної крівлі стояли (а подекуди і понині стоять) старовинні садиби російського дворянства, переживши не одне покоління своїх господарів … За часів же “економною економіки” “мідний вік” у вітчизняному будівництві був замінений “століттям залізним”: мідь йшла виключно на потреби “оборонки”, а типові багатоповерхівки і заводські ангари по містах і селах нашої країни крили невибагливою оцинкуванням. І ось дивовижні якості мідної крівлі знову “розсекречено” і доступні приватному забудовникові.

Серйозно про мідь як про унікальний покрівельному матеріалі, причому не елітному, а цілком доступному рядовому домовласникові, у нас заговорили років сім-вісім тому. Звичайно, мідна покрівля, як і будь-який якісний матеріал, недешева,але, по-перше, її вартість на порядок менше вартості керамічної черепиці. По-друге, якщо разові витрати по пристрою мідного даху розділити на термін її служби (а це років сто-сто п’ятдесят точно), тримаючи в думці повну відсутність витрат на планове обслуговування: фарбувати – не треба, перестилати – не треба, то вийде дешевше самого доступного оцинкованого заліза, чий максимальний термін життя – років десять. І то – за умови обов’язкового фарбування і закладення дір по весні.

Нерідко, оцінивши вартість мідної покрівлі, замовник задається питанням: а навіщо мені крівля на півтори сотні років, адже стільки-то і не живуть! Вірно. А як же діти й онуки? Вони отримають від вас чудовий подарунок – надійний дах, про яку не треба буде піклуватися весь час, поки буде стояти будинок. Та й потім: за статистикою, середній вік забудовника – 40-50 років. Так ось, через 15-20 років (середній термін служби недорогих покрівельних матеріалів) вам вже буде якраз сидіти у своєму будинку у каміна, граючи з внуками. І вже точно, ремонт продірявився даху навряд чи стане приємним заняттям в старості.

Рекомендовані статті
Тра
07

Фасад і реставрація фасадів

Фасад – це обличчя будівлі, невід’ємна частина, яка характеризує зовнішній вигляд будь-якої організації. Доглянутий фасад – свого роду мистецтво, він чудово відображає тенденції архітектури свого часу.

Детальніше

Тра
07

Реконструкція будинку

Реконструкція будинку — комплекс  ремонтно-будівельних робіт,пов’язаних з перевлаштуванням будівлі або споруди з метою підвищення його місткості,комфортності і т.д. Реконструкція припускає розбирання окремих частин споруд і будівництво нових. Нерідко навіть якісний косметичний ремонт не рятує зовнішній вигляд будівлі, а про зручність внутрішніх приміщень в цьому випадку говорити не доводитися.

Детальніше

Тра
07

Покрівля з металу у формі шашки

Покрівля з металу у формі шашки давно відома в будівельному світі і є чи не єдиним видом покрівлі, яка дійшла до нас, практично не змінившись. Аби влаштувати фальцеву покрівлю у вигляді шашки потрібно дуже добре попрацювати. Самостійно таку покрівлю не влаштувати, так як вона вимагає самого професійного і серйозного підходу. Всі ці особливості і нюанси роблять покрівлю з мідної шашки досить дорогим задоволенням. Зате з фальцевої покрівлі із сталевої шашки можна спорудити покрівлю самих немислимих форм.

Детальніше