Покрівля з металу у формі шашки

07 Травня 2015

Покрівля з металу у формі шашки давно відома в будівельному світі і є чи не єдиним видом покрівлі, яка дійшла до нас, практично не змінившись. Аби влаштувати фальцеву покрівлю у вигляді шашки потрібно дуже добре попрацювати. Самостійно таку покрівлю не влаштувати, так як вона вимагає самого професійного і серйозного підходу. Всі ці особливості і нюанси роблять покрівлю з мідної шашки досить дорогим задоволенням. Зате з фальцевої покрівлі із сталевої шашки можна спорудити покрівлю самих немислимих форм.

Варто зробити акцент, що найпершою почала застосовуватися шашка з міді, в метал став лише її альтернативою (металева шашка виготовляється точно так само, як і мідна). Метал з полімерним покриттям дозволив здешевити фальцеву покрівлю з шашки з застосуванням сталі в порівнянні з її мідним аналогом. Але відзначимо, що сталева шашка практично нічим не поступається мідній.


Шашка із сталі з полімерним покриттям використовується для того, щоб покрити криволінійні поверхні (куполи, абсиди, башти) на дахах, які покриті фальцевою покрівлею такого ж кольору. Крім цього, сталеві шашки можуть застосовуватися й на плоских поверхнях. Шашка нагадує маленькі квадрати або ромби з прямим замком внизу і вгорі зворотним, за допомогою яких шашки з’єднуються між собою. Дана покрівельна конструкція буде герметичною, так як вода направляється «по замку».

Зазвичай шашки мають розмір 21х21 см або 33х33 см, що залежить від розміру рулону і листа сталі (міді). Такі розміри дозволяють істотно знизити витрати металу на виготовлення шашок. Але варто відзначити, що при покритті веж і куполів круглої або конусної форми витрата матеріалів збільшується за рахунок того, що шашка робиться різного розміру: у одному ряду купола в середньому використовується 16, 24 або 32 шашки, які зменшуються з кожною поруч розміщеною (або збільшуються, що залежить від діаметру башточки).

Сталеві шашки
 мають свої незаперечні переваги перед іншими покрівельними матеріалами. Наприклад, вони кріпляться на даху по всьому своєму периметру, що є додатковим зміцненням цього матеріалу (так, шашки вже не зірве вітром). Шашки з міді і сталі можна виготовити будь-яких розмірів і форм, що розширює можливості їх застосування (наприклад, ними легко можна покрити будь-яку криволінійну поверхню). Для виготовлення шашок можна застосовувати будь-які матеріали – мідь, оцинковану сталь з полімерними покриттями, алюміній, алюцинк, цинк-титан.

Рекомендовані статті
Тра
07

Якість мідної покрівлі

До міді у нас відношення особливе. Метал хоч і не дорогоцінний, а все ж таки благородний.. Навіть професія така була в дореволюційній Росії – меднік. Саме міддю на Русі споконвіку – і на віки! – Крили куполи православних храмів. Під благородної патиною мідної крівлі стояли (а подекуди і понині стоять) старовинні садиби російського дворянства, переживши не одне покоління своїх господарів … За часів же “економною економіки” “мідний вік” у вітчизняному будівництві був замінений “століттям залізним”: мідь йшла виключно на потреби “оборонки”, а типові багатоповерхівки і заводські ангари по містах і селах нашої країни крили невибагливою оцинкуванням. І ось дивовижні якості мідної крівлі знову “розсекречено” і доступні приватному забудовникові.

Детальніше

Тра
07

Фасад і реставрація фасадів

Фасад – це обличчя будівлі, невід’ємна частина, яка характеризує зовнішній вигляд будь-якої організації. Доглянутий фасад – свого роду мистецтво, він чудово відображає тенденції архітектури свого часу.

Детальніше

Тра
07

Реконструкція будинку

Реконструкція будинку — комплекс  ремонтно-будівельних робіт,пов’язаних з перевлаштуванням будівлі або споруди з метою підвищення його місткості,комфортності і т.д. Реконструкція припускає розбирання окремих частин споруд і будівництво нових. Нерідко навіть якісний косметичний ремонт не рятує зовнішній вигляд будівлі, а про зручність внутрішніх приміщень в цьому випадку говорити не доводитися.

Детальніше