Деталі реставрації Гарнізонного храму свв.апп. Петра і Павла

11 Вересня 2020

У Львові триває активна реставрація Гарнізонного храму.  Пам’ятка одна з найцінніших у середмісті і вже тривалий час привертає до себе неабияку увагу мешканців, туристів та професійного середовища.

Працівники “Володар-Маркет” професійно і швидко встановлюють риштування для реставрації головного фасаду Гарнізонного храму свв.апп.Петра і Павла. Глянувши це відео, одразу розумієш, що встановлення риштуванння – це також мистецтво.

Зараз на об’єкті активно ведуться роботи, спочатку наші фахівці відчистили з каменю цемент, біонарости, щоб позбутися причин руйнування каменю. Далі камінь укріплять та відновлять втрачені елементи фасаду.

За словами нашого працівника – реставратора з каменю, Остапа Поповича, у Львові не так багато історичних об’єктів, де можна працювати такими каменем. І це для фахівців становить неабиякий професійний інтерес.

«Першочергове завдання реставратора з каменю – зберегти та продовжити його життя. Для цього ми визначаємо методику, яка дозволяє максимально ефективно це зробити. В процесі очистки ми виявили як мінімум чотири різні розчини, якими в різний час проводили ремонтно-реставраційні роботи. Але тогочасні матеріали подекуди нашкодили, особливо цемент».

Скульптури на стіні фасаду Костелу Єзуїтів датуються XVIII-XIX ст. Вони збереглися в не найгіршому стані, чого не можна сказати про кам’яні деталі, безліч з яких втрачено і потребуватимуть відновлення.

 

«Тут справа не лише у пошкодженнях спричинених часом, а швидше в неправильних реставраційних процесах, які проводили раніше. Головний ворог – цемент, навіть його тонкий шар має надзвичайно руйнівну силу для каменю. Він під ним стає слабким, крихким і потребує тривалої реставрації і зміцнення», – додав Остап Попович.

Рекомендовані статті
Вер
11

Реставрація фасаду Гарнізонного храму свв.апп.Петра і Павла

Реставрація фасаду Гарнізонного храму свв.апп.Петра і Павла

Нещодавно компанія”Володар-Маркет” почала реставрацію головного фасаду Детальніше

Лип
24

Реставрація Чорної кам’яниці на площі Ринок у Львові

Чорна кам’яниця (пл. Ринок, 4) — пам’ятка архітектури національного значення, охоронний номер 326/3. Вона входить у Ансамбль історичного центру Львова, який 1998 року включений до списку об’єктів

 

Детальніше

Лип
23

Реставрація храму Пресвятої Трійці на вул.Тершаківців

Львів є  культурною столицею України, яка багата цінними пам’ятками архітектури. Наші храми – це серцевина нашого міста.

Детальніше