Реставрація будівлі колишнього страхового товариства “Дністер”

Неочевидний фасад, або як виглядатиме будівля страхового товариства “Дністер”
після реставрації.
Одним із наших об’єктів є будинок колишнього страхового товариства «Дністер» на вул. Руській, 20, над яким натхненно та сумлінно працюють наші працівники.
Ми звикли бачити «Дністер» на Руській кольору «львівської» охри з легким оливковим відтінком, і здається, що це так було вічно. І дійсно у поєднанні плитки Лушпинського цей відтінок виглядає доволі гармонійно, враховуючи колористику кахлярства Фабрики Левинського. Але насправді фасад первинно не був вкритий вапняною фарбою одного кольору і мав трохи інший тон та текстури. Нашарування звичної нам фарби виникли внаслідок ремонтів 1936, 1940-х та 1978 рр.
Одразу при розчистці, на декорі, несподівано, виявили блакитний колір! Невже Обмінський та Левинський взяли за основу колористику Отто Вагнера?
Але сенсації про біло-синій «Дністер» не відбулось.
Після детального дослідження всього фасаду, дійшли до висновку: захисне покриття декору з часом вступило в хімічну реакцію + «набрало» сажі. Пізніше, імовірно 1930-ті рр., декор просто перекрили білим вапняним ґрунтом, що у свою чергу, при змішанні із сажею дав дифузійний шар блакитного відтінку.
Отож, як виявилось, основне тло фасаду вкрите вапняною штукатуркою з чистовим колорованим шаром 3-5мм із домішком темної охри. Декор рослинного орнаменту виконаний з темного романцементу, а сандрики, тяги, півкруглі русти – зі світлого з імітацією «під камінь».
Якість виконання декору вражає.
Просто з підбором кольорів ніколи не буває, особливо коли будівля має декілька фасадів на різні сторони світу. Тут важливо вибрати такі відтінки, які будуть так само ієрархічно виглядати при різній освітленості і на всіх фасадах. Майже 2 тижні знадобилось, щоб зробити викраски, провести аналіз візуального сприйняття та поєднання відтінків і тонів у різні години доби, при різній освітленості. Визначити ідеальний відтінок, що буде сумісний з майолікою.
Ніби вдалося)
За результатами аналізу здійснено кориговану кольорову розкладку опорядження фасаду.
Але найскладніше і найцікавіше ще попереду!
Автор статті: George Kornyev