Реставрація будівлі колишнього страхового товариства “Дністер”

11 Серпня 2021

Неочевидний фасад, або як виглядатиме будівля страхового товариства “Дністер”

після реставрації.

Одним із наших об’єктів є будинок колишнього страхового товариства «Дністер» на вул. Руській, 20, над яким натхненно та сумлінно працюють наші працівники.

 

 

Ми звикли бачити «Дністер» на Руській кольору «львівської» охри з легким оливковим відтінком, і здається, що це так було вічно. І дійсно у поєднанні плитки Лушпинського цей відтінок виглядає доволі гармонійно, враховуючи колористику кахлярства Фабрики Левинського. Але насправді фасад первинно не був вкритий вапняною фарбою одного кольору і мав трохи інший тон та текстури. Нашарування звичної нам фарби виникли внаслідок ремонтів 1936, 1940-х та 1978 рр.

 

 


 

Одразу при розчистці, на декорі, несподівано, виявили блакитний колір! Невже Обмінський та Левинський взяли за основу колористику Отто Вагнера?

Але сенсації про біло-синій «Дністер» не відбулось.
Після детального дослідження всього фасаду, дійшли до висновку: захисне покриття декору з часом вступило в хімічну реакцію + «набрало» сажі. Пізніше, імовірно 1930-ті рр., декор просто перекрили білим вапняним ґрунтом, що у свою чергу, при змішанні із сажею дав дифузійний шар блакитного відтінку.
Отож, як виявилось, основне тло фасаду вкрите вапняною штукатуркою з чистовим колорованим шаром 3-5мм із домішком темної охри. Декор рослинного орнаменту виконаний з темного романцементу, а сандрики, тяги, півкруглі русти – зі світлого з імітацією «під камінь».
Якість виконання декору вражає.

 


 

Просто з підбором кольорів ніколи не буває, особливо коли будівля має декілька фасадів на різні сторони світу. Тут важливо вибрати такі відтінки, які будуть так само ієрархічно виглядати при різній освітленості і на всіх фасадах. Майже 2 тижні знадобилось, щоб зробити викраски, провести аналіз візуального сприйняття та поєднання відтінків і тонів у різні години доби, при різній освітленості. Визначити ідеальний відтінок, що буде сумісний з майолікою.
Ніби вдалося)
За результатами аналізу здійснено кориговану кольорову розкладку опорядження фасаду.

Але найскладніше і найцікавіше ще попереду!

Автор статті: George Kornyev

Рекомендовані статті
Вер
13

Відео: Реставрація Гарнізонного Храму свв. апп. Петра і Павла

 

Приватне підприємство “Володар-маркет” докладає Детальніше

Вер
09

Відео з церемонії нагородження орденом “За розбудову України”

Детальніше

Сер
30

ПП “Володар-Маркет” отримало орден “За розбудову України”

Приватному підприємству “Володар-Маркет” в особі директора Мелети Надії Василівни, Детальніше