Деталі реставрації Гарнізонного храму свв.апп. Петра і Павла

11 Вересня 2020

У Львові триває активна реставрація Гарнізонного храму.  Пам’ятка одна з найцінніших у середмісті і вже тривалий час привертає до себе неабияку увагу мешканців, туристів та професійного середовища.

Працівники “Володар-Маркет” професійно і швидко встановлюють риштування для реставрації головного фасаду Гарнізонного храму свв.апп.Петра і Павла. Глянувши це відео, одразу розумієш, що встановлення риштуванння – це також мистецтво.

Зараз на об’єкті активно ведуться роботи, спочатку наші фахівці відчистили з каменю цемент, біонарости, щоб позбутися причин руйнування каменю. Далі камінь укріплять та відновлять втрачені елементи фасаду.

За словами нашого працівника – реставратора з каменю, Остапа Поповича, у Львові не так багато історичних об’єктів, де можна працювати такими каменем. І це для фахівців становить неабиякий професійний інтерес.

«Першочергове завдання реставратора з каменю – зберегти та продовжити його життя. Для цього ми визначаємо методику, яка дозволяє максимально ефективно це зробити. В процесі очистки ми виявили як мінімум чотири різні розчини, якими в різний час проводили ремонтно-реставраційні роботи. Але тогочасні матеріали подекуди нашкодили, особливо цемент».

Скульптури на стіні фасаду Костелу Єзуїтів датуються XVIII-XIX ст. Вони збереглися в не найгіршому стані, чого не можна сказати про кам’яні деталі, безліч з яких втрачено і потребуватимуть відновлення.

 

«Тут справа не лише у пошкодженнях спричинених часом, а швидше в неправильних реставраційних процесах, які проводили раніше. Головний ворог – цемент, навіть його тонкий шар має надзвичайно руйнівну силу для каменю. Він під ним стає слабким, крихким і потребує тривалої реставрації і зміцнення», – додав Остап Попович.

Рекомендовані статті
Вер
13

Відео: Реставрація Гарнізонного Храму свв. апп. Петра і Павла

 

Приватне підприємство “Володар-маркет” докладає Детальніше

Вер
09

Відео з церемонії нагородження орденом “За розбудову України”

Детальніше

Сер
30

ПП “Володар-Маркет” отримало орден “За розбудову України”

Приватному підприємству “Володар-Маркет” в особі директора Мелети Надії Василівни, Детальніше